Přihlaste se na kurz Mediální výchova v praxi - nová média

Do pátku 29. 3. se můžete přihlásit do intenzívního dubnového kurzu FSV UK pro učitele základních a středních škol Mediální výchova v praxi (se zaměřením na problematiku nových médií).

Fakulta sociálních věd UK v Praze, Centrum pro mediální studia CEMES nabízí v rámci celoživotního vzdělávání a DVPP program pro učitele základních a středních škol Mediální výchova v praxi (se zaměřením na problematiku nových médií)

Kurz je určen pro učitele, kteří se chtějí ve své praxi věnovat rozvoji mediální gramotnosti svých žáků a studentů. Z posledních výzkumů vychází najevo, že jednou ze zásadních překážek pro zdárné začleňování mediální výchovy do výuky je fakt, že stávající metodické materiály nereflektují proměňující se mediální prostředí, v zásadě se nevěnují aktuální problematice nových a síťových médií.

*Cílem kurzu je:

• představit učitelům dostupné pomůcky a metodické materiály pro výuku mediální výchovy;
  • vybavit je dostatečným teoretickým zázemím z oblasti mediálních studií (se zaměřením na nová a síťová média);
  • nabídnout jim postupy, kterak (ve shodě s RVP a DOV) danou problematiku metodicky uchopit.*

Kurz v rozsahu 20 hodin se bude konat v průběhu měsíce dubna (4 setkání, od 10:00 do 15:00, v termínech 3., 10. 17. a 24. 4. 2013). Místo konání: budova FSV UK, Smetanovo nábřeží 6, Praha). Cena kurzu: 3000,– Kč. Minimální počet účastníků: 6 Kurz je akreditovaný MŠMT a absolventi obdrží řádný certifikát.

V případě zájmu o účast kontaktujte Mgr. Radima Woláka (wolak@fsv.cuni.cz, 737 132 180)

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Přihlaste se na kurz Mediální výchova v praxi - nová média”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Přihlaste se na kurz Mediální výchova v praxi - nová média”