Přidali jsme nové metodiky

Do metodické sekce jsme přidali nové lekce, které Vám pomohou s výukou mediální výchovy. Co máme nového?

V sekci Mediální obsahy přibyla nová metodika Důležité je nejen vědět, co říkáme, ale i jak to říkáme zabývající se problematikou nestrannosti zpravodajství. Sekce Dějin médií se rozšířila o lekci Propaganda v komunistickém Československu, která má vést gymnazisty k přemýšlení o tom, jakých podob nabývala propaganda a jak vypadá dnes. Máme i novinku pro předškoláky, lekci nazvanou Televizní postavy a realita, jež učí děti vnímat (ne)reálnost jejich oblíbených hrdinů, lekce Média a já je určena pro školáky prvního stupně a nabízí učitelům nástroje, jak hravě a za pomoci myšlenkových map dovést děti k zamyšlení nad vlivem, který na ně mohou mít média. Síťová média využívají žáci a studenti stále více, měli by je proto umět i vhodně využívat. Lekce Jak hledat na internetu nabízí návod pro učitele středních škol, jak vést své studenty k efektivnímu využívání internetových vyhledávačů.

Věříme, že Vám metodiky budou ku pomoci a těšíme se na zpětnou reakci!

Chcete být pravidelně informování o novinkách na našem portálu? Napište nám Vaši mailovou adresu, budeme Vám zasílat náš newsletter. (napište na wolak@fsv.cuni.cz)

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Přidali jsme nové metodiky”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Přidali jsme nové metodiky”