Rozhlasové vysílání v ČR - včera a dnes

( Kalemba Jan )

Studenti získají základní informace o fungování rozhlasu, jeho historickém kontextu a současném stavu české rozhlasové krajiny.

Rozhlasové vysílání má v současné době v mediálním systému v podstatě marginální funkci. U mladé generace konzumentů mediálních sdělení můžeme dokonce hovořit o určitém přehlížení tohoto média. Následující stránky by tak měly sloužit jako materiál pro orientaci v rozhlasovém vysílání obecně s důrazem na české vysílací prostředí. Studenti by měli získat základní informace o fungování rozhlasu, jeho historickém kontextu a současném stavu české rozhlasové scény. Pro aktivnější zapojení studentů jsou výkladové hodiny orámovány skupinovou aktivitou a výklad je obohacen o zvukové nahrávky a obrazové přílohy, jež mají studentům usnadnit orientaci ve vykládané látce. Výklad je určen pro studenty třetího nebo čtvrtého ročníku středních škol a gymnázií, jeho časové rozpětí sahá od dvou do tří vyučovacích hodin, což se odvíjí od projevené aktivity studentů při zadaných úkolech a diskusích.

Rozhlasové vysílání v ČR

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Rozhlasové vysílání v ČR - včera a dnes”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Rozhlasové vysílání v ČR - včera a dnes”