Negativita v médiích

( Markéta Žižková )

V současné době se v médiích setkáváme stále častěji s negativními zprávami. Tedy se zprávami, které pojednávají například o přírodních katastrofách, kriminálních činech (krádeže, znásilnění, vraždy) nebo válkách či dalších konfliktech na národní i mezinárodní úrovni. Je ovšem nutné položit si otázku, zda je svět, v němž žijeme, opravdu tak „zlý a nebezpečný“.

Žáci a studenti by si v lekci o negativitě v médiích měli sami ověřit, zda se opravdu setkávají více se zprávami o negativních jevech, v jakém množství, jaké jsou příčiny, ale také důsledky. Měli by se zamyslet nad tím, zda jsou opravdu různé katastrofy, konflikty a zločiny na denním pořádku, nebo zda se ve společnosti vyskytují i pozitivní jevy, o které se ale média v takové míře nezajímají. To by mělo zároveň vést k většímu odstupu a kritičnosti ve vnímání médií, kterým jsou denně vystaveni.

Negativita v médiích

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Negativita v médiích”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Negativita v médiích”